Systemy ociepleń

System ociepleń TECHNITherm przeznaczony jest do stosowania jako zewnętrzna izolacja ścian na budynkach nowo wznoszonych, jak i już eksploatowanych. System spełnia zadania wymaganej izolacyjności cieplnej. Prawidłowa technologia wykonania pozwoli na uzyskanie właściwej jakości robót i uzyskanie odpowiedniej trwałości ocieplenia.

Dzięki ilości dostępnych produktów, kolorów i struktur oraz dowolnego ich łączenia możliwe jest swobodne kształtowanie wyglądu elewacji.

TECHNITherm-A – system na bazie tynku akrylowego
TECHNITherm-S – system na bazie tynku silikatowego
TECHNITherm-SN – system na bazie tynku silikonowego
TECHNITherm-SIX – system na bazie tynku siloksanowego
TECHNITherm-M – system na bazie tynku mozaikowego
TECHNITherm Mineral – system na bazie tynku mineralnego

Są to systemy ociepleń budynków, które polegają na zamocowaniu do zewnętrznej powierzchni ścian budynku izolacji termicznej z płyt styropianowych i wykonaniu warstwy zbrojonej oraz wyprawy tynkarskiej. Systemy takie mogą być stosowane zarówno w obiektach nowo budowanych oraz już eksploatowanych.

Warstwa izolacyjna chroni materiał konstrukcyjny przed bezpośrednim wpływem środowiska i wydłuża żywotność budynków. Dzięki ilości dostępnych produktów, kolorów i struktur oraz dowolnego ich łączenia możliwe jest swobodne kształtowanie wyglądu elewacji.

ZALETY SYSTEMU OCIEPLEŃ (SYSTEM DOSTOSOWANY DO PŁYT STYROPIANOWYCH)

  • samogasnący
  • jeden z najlżejszych materiałów izolacyjnych
  • odporny na działanie wody i wilgoci
  • większa trwałość ścian zewnętrznych poprzez ich lepsze zabezpieczenie przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych
  • odpowiednia izolacyjność termiczna ścian
  • odporny na działanie pleśni, grzybów i bakterii